Adalar Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Arnavutköy Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Ataşehir Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Avcılar Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Bağcılar Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Bahçelievler Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Bakırköy Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Başakşehir Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Bayrampaşa Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Beşiktaş Ucuz A4 Renkli Fotokopi, Beylikdüzü Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Beyoğlu Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Büyükçekmece Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Beykoz Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Çatalca Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Çekmeköy Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Esenler Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Esenyurt Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Eyüp Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Fatih Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Gaziosmanpaşa Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Güngören Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Kadıköy Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Kağıthane Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Kartal Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Küçükçekmece Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Maltepe Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Pendik Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Sancaktepe Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Sarıyer Ucuz A4 Renkli Fotokopi, Silivri Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Sultanbeyli Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Sultangazi Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Şile Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Şişli Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Tuzla Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Ümraniye Ucuz A4 Renkli Fotokopi, Üsküdar Ucuz A4 Renkli Fotokopi,Zeytinburnu Ucuz A4 Renkli Fotokopi
Blog Renkli Fotokopi

Şirinevler Ucuz A4 Renkli Fotokopi

Şirinevler Ucuz A4 Renkli Fotokopi

Şirinevler Ucuz A4 Renkli Fotokopi: Ofislerdeki en evrensel ekipmanlardan biri fotokopi makinasıdır. Her gün çalışanlar ofisten geçip koşuşturuyor, kopya yapıyor, büyük baskı işlerini yürütüyor ve hepsini ödüllendiriliyor. Bu çalışanlardan kaç tanesi fotokopi makinesinin nasıl çalıştığını anlıyor mu? Muhtemelen, büyük çoğunluğu, basitçe, kopyalama sürecini gerçek anlamda anlamadan gelir ve gider. Ancak, bu teknolojinin güzelliği – kullanımlarımız için çalışması için nasıl çalıştığını bilmemize gerek yok.

Bazen, bu teknolojilerin nasıl çalıştığını öğrenmek veya anlamak için bir dakikanızı ayırmak merak uyandırıcıdır. Fotokopi makinesi veya fotokopi, çalışanlar tarafından her gün kullanılan bilgisayar ve ofis mobilyaları kadar her işletme için önemlidir. Peki, başlat düğmesine bastığınızda o makinenin içinde ne olur?

Kopyalama İşleminin Temelleri

Fotokopi makinesinin temel performansı, karşıt ücretlerin çekeceği ilkesine dayanır. Kapağın altında ve fotokopi makinenizde gördüğünüz camın arkasında, statik elektrik oluşturan özel bir varil var. Bu drum, toner kartuşuyla birlikte çalışır. Bu toner kartuşunda ince siyah bir toz var; Tambur bir şarj topladığında toner parçacıklarını çekerek görüntüyü boş bir kağıda yeniden oluşturmasını sağlar.

Kopyalama İşleminde Üç Önemli Etmen

Her fotokopi makinesi, fotokopi çekme işlemine yardımcı olan üç önemli faktöre dayanır. İlk olarak, fotokopi makinesinin içindeki tambur seçici olarak şarj edilebilir. Bu, tamburun yalnızca bazı bölümlerinin toneri çekmesini sağlar. Başlat düğmesine bastığınızda, kopyalanan bir görüntü tamburun yüzeyindeki statik elektrikle yapılır.

Fotokopi makinesinin nasıl çalıştığını öğrenmede anahtar faktör budur. Orijinal kağıt sayfanızda siyah olan herhangi bir alan, tambur üzerinde statik elektrik üretileceği, toner çeken ve görüntünün orijinal kağıdınızdan yeniden oluşturulduğu yerdir. Orijinal kağıdınızdaki beyaz alanların tümü toner çekmez.

Şimdi, tonerin tamburdan boş bir kağıda aktarılması gerekiyor. Toneri tambura çeken aynı statik elektrik, ardından statik elektriği kağıttan geçirir. Bu statik elektrik, kağıdın toneri tamburdan ve boş kağıdın üzerine çekmesini sağlar (sözcükleri tamburdan kağıdınıza kopyalama). Toner sıcağa duyarlıdır, bu nedenle toner, kağıda tamburdan çıktığı gibi ısınır. Viyola! Belgeleriniz şimdi kopyalandı.

Fiziksel Bileşenler

Bir fotokopi makinesi aslında içinde, parçalara ayırırsanız, başınızın dönmesini sağlayacak çok çeşitli fiziksel bileşenler içerir. Aşağıdaki parçalar birkaç önemli bileşendir:

Fotoreseptör davul
Korona telleri
Lamba ve lensler
toner
Isıtıcı
Davul, daha önce de belirtildiği gibi, herhangi bir fotokopi makinesinin kalbidir. Korona telleri, tambur ve kağıt üzerinde yaratılması gereken pozitif yüklerin yaratılmasında kritik öneme sahiptir. Korona telleri, statik elektrik yükünü oluşturmak için yüksek gerilime maruz kalır.

Lambalar ve lensler kopyalama işleminin başlarında rol oynarlar. Fotokopi makinesi açıldığında, içindeki lamba fotokopi makinesi boyunca hareket eder ve kopyalanacak kağıt parçasını, her seferinde bir şerit aydınlatır. Lambaya takılan aynalar, mercek boyunca ve aşağıdaki tamburun üzerine ışığı yönlendirerek orijinal görüntünüzü tambura aktarır. Lamba, sürece ışık kaynağı ve enerji sağlarken, objektif bir kopya görüntüsünü belirli bölümlere odaklamanıza izin verir.

Bulmacanın son parçası kaynaştırıcıdır. Bir kaynaştırıcı önce eritir ve toner görüntüsünü tamburdan kağıda basar ve sonra erimiş tonerin tambura veya diğer parçalara yapışmasını önler.

 

Fotokopi makineleri, herhangi bir ofiste günlük işlem için kritik öneme sahiptir. Nasıl çalıştığını bilmek sadece ilgi çekici değil – bir sonraki kokteyl partinizde arkadaşlarınızı etkileyebileceğiniz eğlenceli bir gerçek (sadece şaka) – aynı zamanda bir şeyler ters giderse sorunları veya arızaları belirlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca, bir sonraki kopyalama işinizin hızıyla hüsrana uğradığınızda, makinenin içinde ne kadar olduğunu hatırlayabilirsiniz.

Diğerleri

Leave a Comment

× WhatsApp